Den otevřených dveří MO ČRS Čelákovice 2015

IMG_9594

Datum: 5.10.2015

Místní organizace v Čelákovicích pořádala 3. října 2015 Den otevřených dveří. Tuto akci pořádáme každoročně na začátku školního roku a můžeme se pochlubit, že se stala již tradicí. První akci tohoto typu se uskutečnila již v roce 2007.

IMG_9604V prvopočátku byla zamýšlena jako nábor do nově se rozjíždějícího rybářského kroužku, avšak rozrostla se v menší městskou kulturní akci. Akce je směřována hlavně na děti, ale i  dospělí si najdou svoje.

Pro děti je připravena spousta soutěží, jako například sestavení udice, hod soutěžním prutem na cíl, vázání háčku, atd., a pro ty úplně nejmenší je lov rybiček na magnetky.

IMG_9525Poté, co si děti projdou všechna stanoviště soutěží a absolvuji všechny disciplíny, je jim předána malá pozornost v podobě sladkostí, odznáčků a různých jiných upomínkových předmětů. Pro dospělé obvykle bývají připraveny semináře k různým rybolovným technikám, například lov na feeder, kaprařina, přívlač či vázání umělých mušek.  Dále je k vidění malá expozice rybářských potřeb užívaných při výlovech a také technika, kterou čelákovičtí rybáři používají k zarybňování a k údržbě rybářských revírů.

IMG_9565K tomu všemu si mohou všechny děti i jejich doprovod opéci buřtíka na ohýnku, zeptat se na vše, co je zajímá. Pokud se rozhodnou vstoupit do řad rybářského kroužku, tak si vyzvednou přihlášku a již se mohou těšit na první schůzku.

Letošní akce byla asi tou nejúspěšnější. Vždyť považte, navštívilo ji více než 80 dětí, a připočteme-li k nim i jejich doprovod a ostatní, tak jsme se dopočítali téměř ke třem stovkám návštěvníků. To je pro nás veliký úspěch. Mezi hosty na této akci nechyběl ani pan starosta Pátek s manželkou a dětmi, dále pak milé překvapení v podobě Alenky Janďourkové ze sousední brandýské organizace, a pro IMG_9488rybářskou organizaci velkou poctou byla návštěva předsedy Středočeského územního svazu ČRS pana Dušana Hýbnera, který vyslovil uznání za naši práci.

V letošním roce naše místní organizace slaví 95. výročí svého vzniku. Proto uspořádala malou výstavu v Městském muzeu, která se výborně hodila k celé této akci a doplňovala kulturní zážitek. Hospodář organizace při této příležitosti pozval pana předsedu i paní Janďourkovou k návštěvě muzea, provedl expozicí a dal jim výklad o smyslu výstavy. I zde bylo vysloveno uznání, za které velice děkujeme.

IMG_9586Čelákovičtí rybáři velice děkují všem návštěvníkům za účast na Dni otevřených dveří a všechny srdečně zvou na výstavu do Městského muzea v Čelákovicích, které se koná od 3. – 25. října. Zároveň si dovolují pozvat všechny rybáře a širokou veřejnost na rybářský ples, který se bude konat 27. 2. 2016 v Kulturním domě v ČelákovicíchPetrův zdar, Pavel Jindřich, MO Čelákovice

IMG_9626Akci navštívil i předseda SÚS Dušan Hýbner a tady je jeho komentář: „Výborná akce a prezentace práce místní organizace v obci. Vyzdvihl bych práci s mládeží ve sportu, kde jsou úspěchy mladých závodníků z Čelákovic až neskutečné. Rovněž výstava o historii MO byla dokonalá. Za sebe mohu říci, že jsem se opět přesvědčil, že pracovat s mládeží naše místní organizace umí, jen chybí tuto práci prodat směrem k veřejnosti. I když i v tomto směru už v našem SÚS začínám cítit velké zlepšení, za což funkcionářům místních organizací patří velké poděkování.“

 


Napsat komentář